Kariéra: Konzultant Identity Managementu

V BCV solutions hledáme posilu do týmu zákaznických projektů.

Co děláme?

Vytváříme u zákazníků řešení Identity Managementu (dále jen IdM), což je centralizovaná správa identit v IT systémech. Využíváme k tomu náš SW CzechIdM, který se systémy integrujeme. Umožňuje správným osobám vytvořit přístup ke správným zdrojům, ve správný čas, ze správných důvodů a s plnou evidencí. IT systémy jsou typicky heterogenní a jsou dostupné po interní síti. Správa je prováděna zásahem administrátora v CzechIdM nebo automatizovanými procesy.

Více o identity managementu: Co je to IDM?

Co budeš dělat?

 • do detailu znát náš SW CzechIdM. Dostaneš prostor se jej naučit. Vyzkoušet si jej můžeš již teď v online demu: https://demo.czechidm.com
 • Analyzovat potřeby zákazníka a navrhovat řešení. Aneb teď podepisujeme papíry se žádostmi o přístupy, v budoucnu to za nás má dělat systém.
 • Instalovat, konfigurovat a servisovat CzechIdM.
 • Integrovat – připojovat systémy MS AD, SQL databáze, Unixové systémy, aplikace s vlastním API a nastavovat automatické procesy mezi těmito systémy a CzechIdM. Jedná se o nastavení v GUI CzechIdM.
 • Skriptovat například transformace řetězce mezi systémy, kde je to třeba.
 • Analyzovat chod nasazeného řešení IdM a navrhovat zlepšení.
 • Zadávat vývojářům produktu nové funkce.

Co bys měl umět, znát a jaký jsi?

 • Dovedeš komunikovat a baví tě to. Umíš zjistit zákazníkovi potřeby, navrhnout a obhájit řešení. Dokážeš klientovi i kolegům vysvětlit, kde jsou výhody a možná úzká místa.
 • Dotahuješ úkoly – nejsi vědec na svém obláčku mimo realitu. O svůj úkol se staráš od jeho vymyšlení po jeho realizaci. Nebojíš se popostrčit kolegy i zákazníka. Neschováváš se za procesy nebo za ostatní.
 • Vzděláváš se a pracuješ na sobě. Školou u tebe učení neskončilo, naopak byl to začátek. Neustále na sobě pracuješ, jsi zvědavý.
 • Rád za sebou vidíš výsledky. Máš rád v práci smysl.
 • Máš základy v programování v nějakém jazyku, jedno v jakém. Dokážeš číst co dělá kód a drobně jej upravit.
 • Máš přehled co je to SQL databáze, LDAP, Active Directory, Linux. A umíš tyto systémy nainstalovat a použít.

Proč do BCV?

 • Vytváříme SW CzechIdM, který se pro desítky firem v České republice stal nepostradatelným základním stavebním kamenem bezpečnosti. Šetří jim čas a energii, kterou mohou administrátoři systémů věnovat kvalifikovanějším činnostem.
 • CzechIdM pomáhá spravovat přes 3.000.000 účtů v ČR ve zdravotnictví, energetice, školství i finančních službách.
 • U SW klademe důraz na výborný návrh, na čistý kód, s automatickými testy a kvalitní dokumentací. Jsme otevření – náš produkt je na Githubu, dokumentace a online demo jsou volně dostupné. Pěkné a srozumitelné UX je naším cílem. Stále se chceme zlepšovat.
 • Pracujeme v krásném prostředí vily se zahradou na Chodově. Jsme 10 minut od metra. V budově je vyhřívaný krytý bazén kdykoliv k využití. Vážíme si klidu na práci.

Onboarding kolegy?

Nový kolega u nás vždy prochází intenzivním školením pod dohledem zkušenějšího člena týmu. Každý zaměstnanec je motivován předávat kolegům dosažené znalosti, a to například formou interních prezentací. Také publikujeme technické články do blogu, viz: http://blog.bcvsolutions.eu. Aktuálně jsme publikovali 302 článků. Dbáme na pohodlí, potřeby a zájmy všech kolegů, za to očekáváme super výsledky. Každý nápad na zlepšení vítáme a podporujeme. Chceme, aby nás práce bavila.

Kdo budou tví spolupracovníci?

Dumání nad novými funkcemi.

Makáme, aneb sázení květin v budově.

Marcel Poul

Byť je v BCV “jen” 4 roky, je vedoucím realizace IdM projektů BCV solutions. Problematice správy identit se věnuje více než 8 let, dříve v Cesnetu. Dodává projekty IdM pro zákazníky ve státní správě, soukromé firmy i velké nadnárodní korporace. Věnuje se analýze potřeb zákazníků a rozvoji SW produktu CzechIdM. Ve volném čase rád dobře jí. :-)

Petr Fišer

Náš systémák, architekt, servisák a git master. Petr rozumí unixovým systémům i Oraclu. On je ten, za kým jdou ostatní, když si neví rady s instalací nebo zabezpečením. Má velký přehled v IT, jeho specialitou je SSO. Petr se vyžívá v učení ostatních. Vždy rád předá informace přesně a ve velkém rozsahu. Také důrazně prosazuje bezpečnostní návyky při vývoji a správě.

Alena Peterová

Je naší velkou oporou na několika zákaznických projektech. Její specializací je CzechIdM předchozí generace. Je námi obdivována pro velkou pečlivost a spolehlivost. Zákazníci si jí velmi váží. Alena ve volném čase hraje na cello, běhá orientační běhy a tvoří účetnictví pro dobrovolnou organizaci. :-)

Líbí se ti to?

Pokud splňuješ alespoň 2/3 předpokladů a líbí se ti to, ozvi se na lukas.cirkva@bcvsolutions.eu. Podrobnosti rád sdělím osobně. Těším se na setkání.

About Lukáš Cirkva

CEO, Identity Management consultant with 10+ years of experience. I have also played a leadership role in the development of our company's own SW tool - CzechIdM. We also service our delivered solutions. Please see www.CzechIdM.com and linkedin for more info: www.linkedin.com/in/lukascirkva/

Leave a Reply