Tag Archives: Exchange

CzechIdM and Exchange 2007

One of our customers decided to abandon the old version of Microsoft Exchange, namely version 2003, and upgrade to a newer version – MS Exchange 2007. Our Identity Manager CzechIdM takes care of all accounts across the information system – it automatically creates, updates and deletes accounts according to the user lifecycle.

Let’s have a look at the migration from MS Exchange 2003 to MS Exchange 2007 from the point of view of the Identity Manager CzechIdM. We are going to discuss what changes had to be done and what are the main differences between the connection of MS Exchange 2003 and MS Exchange 2007.

 

schemata

Continue reading

Správa MS Active Directory a Exchange 2010 pomocí CzechIdM

Nedávno jsme pro našeho zákazníka napojovali na Identity Manager CzechIdM systémy MS Active Directory spolu s MS Exchange 2010. Uživatelské účty v doméně a e-mailové schránky již budou spravovány automatizovaně, což ušetří čas administrátorům těchto systémů a zajistí vždy aktuální data podle personalistiky. Náš zákazník měl i některé specifické požadavky, o jejichž řešení se s vámi ráda podělím v tomto článku.
Continue reading

CzechIdM a Exchange 2007

U jednoho našeho zákazníka se rozhodli přejít z dnes už poměrně zastaralého mailserveru MS Exchange 2003 na novější verzi MS Exchange 2007. O uživatelské účty v informačním systému se už několik let stará Identity Management – na mailserveru zakládá a aktualizuje účty, nepoužívané účty blokuje. Pojďme se podívat, co migrace znamenala pro Identity Mangement CzechIdM, jaké úpravy jsme museli provést a čím se Exchange 2007 od Exchange 2003 z hlediska napojení liší.

schemata

Continue reading